Jsme rodinná firma, …

… která vznikla jako jedna z prvních hned po roce 1989 a obhospodařujeme nyní asi 20 hektarů vinic. Naše obec Krumvíř patří do Velkopavlovické vinařské podoblasti, která umožňuje svými podmínkami pěstování široké škály odrůd. A právě tato veliká pestrost odrůd, zároveň s nabídkou starších vín, je charakteristická pro naše vinařství. Výrobu zaměřujeme především na kvalitní přívlastková vína a vína archívní. V menší míře vyrábíme i vína barikovaná, cuvée a ledová.

Vína dodáváme do vybrané sítě vinoték, gastronomie, ale také privátním zákazníkům. Naše produkce získala řadu ocenění nejenom na domácích výstavách, ale také v zahraničí. Z poslední doby jmenujme zlaté medaile ze světových soutěží Concours mondial de Bruxelles, velké zlaté a zlaté medaile z Concours International des Vins Lyon nebo Ice Wine du Monde.

Největším zahraničním úspěchem je bezpochyby celkové vítězství na světové soutěži Chardonnay-du-Monde 2014 podpořené opakovaným umístěním v Top 10 (v roce 2011 celkové třetí místo, 2012 čtvrté místo a v roce 2013 místo páté). Poctou pro naše vína je také podávání při oficiálních návštěvách, například: Hillary Clintonové, prince Charlese nebo japonského císaře Akihita.

Před čtyřmi lety jsme získali pro nás velice prestižní ocenění Vinař roku 2009 a rok poté se nám podařilo vítězství v soutěži obhájit – můžeme se tedy pyšnit i titulem Vinař roku 2010 České republiky. Ačkoliv to pro nás zni neuvěřitelně, letos v srpnu jsme si z pražského Žofína přivezli třetí titul Vinař roku 2013.