OCENĚNÍ

Zlatý Vinař

Krumvíř, Lyon – Tři zlaté a stejný počet stříbrných medailí získal vinař Josef Valihrach z Krumvíře na mezinárodní soutěži vín ve francouzském Lyonu. 

  • zlatá medaile a celkové PRVNÍ MÍSTO 2014 / Chardonnay – výběr z hroznů 2005
  • zlatá medaile 2013 a celkové páté místo / Chardonnay – výběr z bobulí 2011
  • zlatá medaile 2012 a celkové čtvrté místo / Chardonnay – výběr z hroznů 2008
  • zlatá medaile 2011 a celkové třetí místo / Chardonnay – výběr z hroznů 2006

  • stříbrná medaile 2013 / Chardonnay – výběr z hroznů 2009
  • stříbrná medaile 2013 / Chardonnay – sekt brut 2010
  • stříbrná medaile 2012 / Chardonnay – sekt brut
  • stříbrná medaile 2009 / Chardonnay – výběr z hroznů 2004

  • bronzová medaile 2011 / Chardonnay – výběr z hroznů 2007

Vinař roku 2013
Získali jsme za kolekci šesti nejlépe oceněných vín titul VINAŘ ROKU 2013:

  • Hibernal – zemské víno 2012
  • Lena – zemské víno 2012
  • Pálava – výběr z hroznů 2011
  • Chardonnay – výběr z hroznů 2011
  • Cabernet franc – barrique 2009
  • Cuvée Merlot + Cabernet Sauvignon 2008

 

Vinař roku 2012
Titul Champion Vinař roku 2012 Rulandské šedé 2007 (90,3 bodů)

Stříbrná kolekce:

  • Neuburské – pozdní sběr 2008
  • Rulandské bílé + Sauvignon 2009
  • Pálava 2009
  • Cabernet Sauvignon + Merlot + Cabernet Franc 2007
  • Cabernet Franc 2008
  • Rulandské šedé – ledové víno 2007


Vinař roku 2010

Získali jsme za kolekci pěti nejlépe oceněných vín titul VINAŘ ROKU 2010

  • Rulandské šedé – výběr z hroznů r. 2008
  • Cuvée Rulandské bílé + Sauvignon – pozdní sběr r. 2008
  • Pálava – výběr u hroznů r. 2008
  • Chardonnay – výběr z hroznů r. 2007 (sladké)
  • Cuvée Cabernet Sauvignon + Cabenet Franc + Merlot r. 2006


Vinař roku 2009

Získali jsme za kolekci pěti nejlépe oceněných vín titul VINAŘ ROKU 2009

  • Neuburské – pozdní sběr 2007
  • Cabernet Sauvignon – zemské víno 2008
  • Modrý Portugal – pozdní sběr 2005
  • Cabernet Franc – zemské víno 2006
  • Tramín červený – výběr z hroznů 2005
  • velká zlatá medaile 2011 / Chardonnay – výběr z hroznů 2007
  • zlatá medaile 2007 / Rulandské šedé – výběr z hroznů 2002
  • zlatá medaile 2007 / Merlot – pozdní sběr 2004
  • zlatá medaile 2004 / Chardonnay – výběr z hroznů 2002

  • stříbrná medaile 2010 / Rulandské šedé – výběr z hroznů 2007
  • zlatá medaile 2013 / Irsai Oliver 2012
  • zlatá medaile 2013 / Cabernet Sauvignon 2009
  • zlatá medaile 2013 / Frankovka 2009
  • zlatá medaile 2013 / Neuburské 2011
  • zlatá medaile 2013 / Pálava – výběr z hroznů 2012
  • zlatá medaile 2009 / Cabernet Franc – moravské zemské víno 200
  • stříbrná medaile 2013 / Ryzlink rýnský – pozdní sběr 2011
  • stříbrná medaile 2013 / Veltlínské zelené – pozdní sběr 2012
  • stříbrná medaile 2013 / Hibernal – výběr z hroznů 2011
  • stříbrná medaile 2013 / Sekt Jožka Valihrach – Neuburské brut
  • stříbrná medaile 2009 / Rulandské šedé – výběr z hroznů 2005
  • VELKÁ ZLATÁ MEDAILE 2011 / Neuburské – ledové víno 2005
  • VELKÁ ZLATÁ MEDAILE 2011 / Veltlínské zelené – ledové víno 2001
  • VELKÁ ZLATÁ MEDAILE 2013 / Chardonnay r. 2008
  • VELKÁ ZLATÁ MEDAILE 2013 / Neuburské – ledové víno 2000

  • zlatá medaile 2011 / Rulandské šedé – ledové víno 2007
  • zlatá medaile 2012 / Rulandské šedé – ledové víno 2005

  • stříbrná medaile 2012 / Sauvignon šedý r. 2006
  • stříbrná medaile 2012 / Tramín červený – výběr z hroznů 2005
  • zlatá medaile 2012 / Rulandské bílé r. 2009
  • zlatá medaile 2012 / Neuburské r. 2008
  • zlatá medaile 2010 / Zweigeltrebe 2006
  • zlatá medaile 2010 / Cuvée Cabernet Sauvignon+Merlot+Cabernet Franc 2006
  • zlatá medaile 2009 / Tramín červený 2005
  • zlatá medaile 2008 / Merlot 2006
  • zlatá medaile 2003 / Tramín červený – výběr z hroznů 2001
  • zlatá medaile 2002 / Rulandské šedé – kabinet 2001
  • zlatá madaile 2009 / Merlot – pozdni sběr 2007

  • stříbrná medaile 2012 / Cabernet Sauvignon r. 2007
  • stříbrná medaile 2011 / Cuvée Chardonnay + Neuburské 2008
  • stříbrná medaile 2011 / Veltlínské zelené 2009
  • stříbrná medaile 2011 / Cuvée Cabernet Sauvignon + Carmenere 2008
  • stříbrná medaile 2010 / Tramín červený 2008
  • stříbrná medaile 2010 / Chardonnay 2007
  • stříbrná medaile 2010 / Pálava 2009
  • stříbrná medaile 2009 / Rulandské šedé – výběr z hroznů 2007
  • stříbrná medaile 2008 / Cuvée RB + SG 2007
  • stříbrná medaile 2008 / Ryzlink rýnský – výběr z hroznů 2006
  • stříbrná medaile 2004 / Sauvignon – výběr z hroznů 2003
  • stříbrná medaile 2004 / Ryzlink rýnský – výběr z hroznů
  • stříbrná medaile 2003 / Rulandské šedé – výběr z hroznů, barrique 2002
  • stříbrná medaile 2003 / Rulandské modré – pozdní sběr, barrique 2000
  • stříbrná medaile 2001 / Ryzlink rýnský – pozdní sběr 1999
  • stříbrná medaile 2001 / Rulandské modré – pozdní sběr 1999

  • bronzová medaile 2010 / Ryzlink rýnský 2007
  • šampion 2012 b. suché / Sauvignon šedý r. 2009
  • šampion 2012 b sladké / Rulandské šedé r. 2007
  • šampion 2010 / Cuvée Rulandské bílé+Sauvignon 2008
  • velká zlatá medaile 2013 / Tramín červený – výběr z hroznů 2011
  • velká zlatá medaile 2013 / Rulandské šedé – výběr z hroznů 2009
  • velká zlatá medaile 2012 / Hibernal – zemské víno 2010

  • zlatá medaile 2014 / Carmenere 2011
  • zlatá medaile 2014 / Neuburské 2011
  • zlatá medaile 2014 / Pálava 2012
  • zlatá medaile 2013 / Muškát moravský – pozdní sběr 2012
  • zlatá medaile 2013 / Aurelius – výběr z hroznů 2009

  • stříbrná medaile 2014 / Cabernet blanc 2012
  • stříbrná medaile 2014 / Lena 2013
  • stříbrná medaile 2014 / Ryzlink rýnský 2012
  • stříbrná medaile 2012 / Sauvignon blanc – pozdní sběr 2010
  • zlatý diplom 2000 / Neuburské 1998
  • zlatý diplom 2000 / Rulandské modré 1996
  • zlatý diplom 2000 / Muškát moravský – pozdní sběr 1997
  • zlatý diplom 2000 / Frankovka 1996
  • zlatý diplom 1999 / Neuburské 1998
  • zlatý diplom 1999 / Frankovka 1996
  • zlatý diplom 1998 / Rulandské šedé 1997
  • zlatá medaile 2011 / Sauvignon šedý 2007

  • stříbrná medaile 2011 / Cuvée Rulandské bílé + Sauvignon 2007
  • bronzová medaile 2011 / Cuvée Cabernet Franc + Merlot 2007

  • diplom 2009 / Zweigeltrebe – pozdní sběr 2006
  • diplom 2009 / Cuvée RB + Sg – výběr z hroznů 2006
  • diplom 2009 / Merlot – pozdní sběr 2005
  • diplom 2009 / Neuburské – pozdní sběr 2005
  • diplom 2006 / Tramín červený – výběr z hroznů 2002
  • diplom 2005 / Chardonnay – výběr z hroznů 2003
  • diplom 2005 / Frankovka – pozdní sběr 2002
  • diplom 2005 / Neuburské – pozdní sběr 2002
  • diplom 2004 / Tramín červený – výběr z hroznů 2001
  • diplom 2004 / Svatovavřinecké – pozdní sběr 1999
  • diplom 2004 / Neuburské – pozdní sběr 2001
  • diplom 2004 / Frankovka – pozdní sběr 2000

  • čestný diplom 2003 / Sauvignon – výběr z hroznů 2000
  • čestný diplom 2003 / Cabernet Sauvignon 2000
  • čestný diplom 2002 / Veltlínské červené rané – pozdní sběr 1999
  • čestný diplom 2002 / Frankovka – barrique 1999
  • čestný diplom 2002 / Tramín červený – výběr z hroznů 2000
  • čestný diplom 2002 / Svatovavřinecké – kabinet 1998

  • 1. místo v kategorii 2008 / Cuvée Modrý Portugal & Frankovka – p. sběr 2003
  • 2. místo v kategorii 2006 / Neuburské – pozdní sběr 2002
  • 2. místo v kategorii 2003 / Cabernet Moravia 2001
  • 3. místo v kategorii 2006 / Svatovavřinecké – pozdní sběr 2002

  • Čestný diplom Agrární komory ČR / za nejlépe hodnocenou kolekcí vín 2006
  • Čestný diplom Agrární komory ČR / za nejlépe hodnocenou kolekcí vín 2002

  • Národní vítěz 2011 / Tramín červený – výběr z hroznů 2008

  • Nejlépe hodnocená kolekce vín 2011
  • Nejlépe hodnocená kolekce vín 2012

  • Vítěz kategorie 2003 / Tramín červený – výběr z hroznů 2000
  • Vítěz kategorie 2006 / Frankovka – pozdní sběr 2002
  • Vítěz kategorie 2012 / Cuvée Rulandské bílé+Sauvignon 2000
  • zlatá medaile 2004 / Modrý Portugal 2000
  • zlatá medaile 2004 / André – výběr z hroznů 1999
  • zlatá medaile 2003 / Modrý Portugal 1999
  • zlatá medaile 2003 / Muškát moravský – pozdní sběr 2000
  • zlatá medaile 1999 / Veltlínské červené rané 1997

  • stříbrná medaile 2004 / Neuburské – výběr z hroznů 2002
  • stříbrná medaile 2002 / Aurelius – pozdní sběr 2000
  • stříbrná medaile 2001 / Frankovka 1998

  • bronzová medaile 2003 / Ryzlink vlašský – výběr z hroznů 1997
  • bronzová medaile 2001 / Muškát moravský 1998
  • bronzová medaile 1998 / Neuburské – pozdní sběr 1997

  • diplom 2003 / Sylvánské zelené – výběr z hroznů 2002
  • diplom 2002 / Cabernet Sauvignon – pozdní sběr 1999
  • diplom 2002 / Rulandské modré – pozdní sběr 1999
  • diplom 2001 / Rulandské šedé – výběr z hroznů 2000
  • diplom 2001 / Cabernet Sauvignon – pozdní sběr 1999
  • diplom 2001 / Chardonnay – výběr z hroznů 2000
  • diplom 2000 / Rulandské modré 1997
  • diplom 2000 / Neuburské – pozdní sběr 1998
  • diplom 2000 / Veltlínské červené rané 1998
  • diplom 2000 / André 1989

  • Pohár Společnosti VVT za nejvýše oceněné červené víno 2004 / Modrý Portugal 2000

Nejlepší kolekce vín

  • šampion bílých suchých vín / Pálava – výběr z hroznů 2011
  • zlatá medaile / Hibernal – výběr z hroznů 2012
  • zlatá medaile / Muškát Ottonel – pozdní sběr 2012
  • zlatá medaile / Sylvánské zelené – zemské víno 2012
  • stříbrná medaile / Cabernet Franc – zemské víno 2009
  • zlatý pohár 2006 / Cabernet Sauvignon – pozdní sběr 2002
  • zlatý pohár 2005 / Rulandské modré – pozdní sběr, barrique 2002
  • bronzový pohár 2005 / Ryzlink rýnský – výběr z hroznů 2002
  • šampion 2007 / Merlot – pozdní sběr, barrique 2004
  • šampion jarní kolo 2006 / Rulandské modré – výběr z hroznů 2003
  • šampion podzimní kolo 2006 / Zweigeltrebe – pozdní sběr 2003
  • Pohár rektora MZLU za nejúspěšnější kolekci vín 2013
  • Pohár senátora za nejlépe hod. pří. sladké víno 2013 / Chardonnay – výběr z bobulí 2008
  • Pohár hejtmana jmk. za nejlépe hodnocené červené víno 2013 / Cabernet Franc 2008
  • zlatá medaile 2009 / Rulandské modré – výběr z hroznů 2005
  • zlatá medaile 2009 / Cabernet Franc – zemské víno 2008
  • bronzová medaile 2009 / Sauvignon šedý – zemské víno 2006
  • Pohár ředitele SZPI 2009 / Cabernet Sauvignon – pozdní sběr 2006
  • vítěz kategorie 2005 / Merlot – pozdní sběr 2005
  • vítěz kategorie 2004 / Neuburské – pozdní sběr 2004
  • vítěz kategorie 2003 / Muškát moravský – pozdní sběr 2003
  • vítěz kategorie 2001 / Neuburské 2001
  • vítěz kategorie 2000 / Neuburské – výběr z hroznů 2000

  • šampion soutěže 1997 / Chardonnay – pozdní sběr 1997

Vinitaly

  • velký diplom 2010 / Rulandské šedé – výběr z hroznů 2006
  • velký diplom 2010 / Cabernet Sauvignon + Merlot – výběr z hroznů 2006
  • velký diplom 2009 / Neuburské – pozdní sběr 2007
  • velký diplom 2009 /Cabernet Moravia – pozdní sběr 2006

Premios Zarcillo 2009 Španělsko

  • stříbrná medaile / Cuvée Cabernet Sauvignon + Merlot – výběr z hroznů 2006
  • stříbrná medaile / Tramín červený – pozdní sběr 2006
  • stříbrná medaile / Veltlínské červené rané – výběr z hroznů 2006

Cuvée 2009 Ostrava

  • stříbrná medaile / Cuvée Rulandské bílé + Sauvignon – výběr z hroznů 2006

IWC San Francisco 2009

  • bronzová medaile / Chardonnay – výběr z hroznů 2005

Král vín České republiky 2009

  • Aurelius – pozdní sběr 2007
  • Dornfelder – kabinet 2007

Bacchus 2010 Španělsko

  • zlatý Bacchus de Oro / Cabernet Franc – moravské zemské víno 2007
  • zlatá medaile / Tramín červený – výběr z hroznů 2007
  • stříbrná medaile / Sauvignonu – pozdní sběr 2007

Pinot Gris du Monde

  • zlatá medaile 2011 / Rulandské šedé – výběr z hroznů 2009

Decanter World Wine Awards

  • stříbrná medaile 2011 / Pálava – výběr z hroznů 2007
  • stříbrná medaile 2011 / Cuvée Merlot + Cabernet Franc 2007
  • diplom 2011 / Rulandské šedé – výběr z hroznů, barrique 2008