Jsme rodinná firma, …

… která vznikla jako jedna z prvních hned po roce 1989 a obhospodařujeme nyní asi 20 hektarů vinic. Naše obec Krumvíř patří do Velkopavlovické vinařské podoblasti, která umožňuje svými podmínkami pěstování široké škály odrůd. A právě tato veliká pestrost odrůd, zároveň s nabídkou starších vín, je charakteristická pro naše vinařství. Výrobu zaměřujeme především na kvalitní přívlastková vína a vína archívní. V menší míře vyrábíme i vína barikovaná, cuvée a ledová.

Největším zahraničním úspěchem je bezpochyby dvojnásobné celkové vítězství na světové soutěži Chardonnay-du-Monde 2020 a 2014 podpořené pravidelným umístěním v Top 5 (například třetí místo z roku 2018). Poctou pro naše vína je také podávání při oficiálních návštěvách, například: Hillary Clintonové, prince Charlese nebo japonského císaře Akihita. Podařilo se nám také získat titul WORLD CHAMPION pro Cabernet blanc 2017.

Vína dodáváme do vybrané sítě vinoték, gastronomie, ale také privátním zákazníkům. Naše produkce získala řadu ocenění nejenom na domácích výstavách, ale také v zahraničí. Z poslední doby jmenujme zlaté medaile ze světových soutěží Concours mondial de Bruxelles, velké zlaté a zlaté medaile z Concours International des Vins Lyon nebo Ice Wine du Monde.

Největším domácím úspěchem je rozhodně prestižní titul Vinař roku České republiky. Vítězství v této soutěži se nám podařilo třikrát obhájit, což se nikomu nepodařilo překonat. Finálové kolo této soutěže stojí na uznávaných světových degustátorech, často s titulem Master of Wine, což jen podtrhuje významnost a objektivitu tohoto ocenění.